Co se může přihodit po případné výstavbě BPS u benzinky Limitoo a poblíž chemičky DEZA ?

26.09.2009 20:33

Tentokrát výbuch na nádrži bioplynové stanice na Domažlicku na neštěstí popálil dělníka, ale co příště?

Výbuch v jedné z nádrží bioplynové stanice v části obce Sedlec u Poběžovic na Domažlicku popálil šestatřicetiletého muže.

Výbuch v jedné z nádrží bioplynové stanice v části obce Sedlec u Poběžovic na Domažlicku popálil dnes dopoledne šestatřicetiletého muže. Muž pracoval na nádrži a s největší pravděpodobností právě on inicioval výbuch zbytkového metanu, který byl v nádrži. Popálen je na deseti procentech těla. ČTK to řekl operační důstojník krajských hasičů Miroslav Moule.

"Dělal dokončovací práce na nádrži určené pro vyhořelé palivo. Zařízení vysoké deset metrů o průměru 34 metrů je opatřeno neprodyšnou plachtou a muž prováděl práce právě na této krycí plachtě," uvedl Moule.

Zatím není přesně jasné, co muž konkrétně dělal, právě jeho činnost ale s největší pravděpodobností zapříčinila výbuch zbytkového plynu v nádrži. Po výbuchu následně začala hořet krycí plachta.

Podle Lenky Ptáčkové muž utrpěl popáleniny prvního a druhého stupně na deseti procentech těla. "Převezli jsme ho na chirurgické oddělení domažlické nemocnice," uvedla. Případem se zabývá policie a inspekce bezpečnosti práce.

Zdroj: Zpráva ČTK

 

Datum uveřejnění: 1. června 2009

Kontakt

Neváhejte nás kontaktovat v případě Vašich připomínek.